
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | |
| Output Current | 3.5 mA |
| Output Voltage | 5.5 V |
| Output Type | |
| Max Supply Voltage | 27 V |
| Min Supply Voltage | 7 V |
| Operating Supply Current | 7.5 mA |
| Propagation Delay | 2 µs |
| Max Supply Current | 7.5 mA |
| High Level Output Current | |
| Low Level Output Current | |
| Data Rate | 20 kbps |
| Number of Bits per Element | |
| Supply Type | Single |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 7.5 mA |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Baud Rate | 20 kbaud |
| Schedule B | 8542390000 |
| Input Type | |
| Number of Drivers | 1 |
| Operating Supply Voltage | 7 V to 27 V |
Stock: 1553
Distributors
pcbx
Unit Price$1.93385
Ext.Price$1.93385
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.93385 | $1.93385 |
| 10 | $1.45167 | $14.51670 |
| 25 | $1.32685 | $33.17125 |
| 50 | $1.25930 | $62.96500 |
| 100 | $1.19519 | $119.51900 |
| 300 | $1.14408 | $343.22400 |
| 500 | $1.09517 | $547.58500 |
| 1000 | $1.06353 | $1063.53000 |
| 3000 | $1.03186 | $3095.58000 |
| 5000 | $1.00113 | $5005.65000 |
